Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reguli postare Admini si Jucatori

In jos

Reguli postare Admini si Jucatori Empty Reguli postare Admini si Jucatori

Mesaj Scris de !! Lyo !! Sam Aug 15, 2009 4:46 pm

Am facut acest mic tutorial atat pentru adminii serverului cat si pentru jucatori, mai mult pentru jucatori.

Multi dintre voi stiu sa faca un DEMO video cu jucatorii codati si nu numai, dar pentru cei incepatori am facut acest mic tutorial care sper sa ii ajute atat pe ei cat si pe noi sa scapam de codatii serverului.

Sa incepem cu inceputul. Cum se face un demo video ?

Pasul 1: In timpul jocului scriem in consola comanda "record nume".



Odata ce ati apasat pe butonul "Submit" se va incepe inregistrarea a ceea ce vedeti voi pe ecran.

Pasul 2: Adminii au nevoie de IP-ul codatului pentru a-l putea bana, asadar folositi in timpul inregistrarii comanda "amx_showip nick" pentru a primi IP jucatorului.


Pasul 3: Dupa ce am inregistrat un demo destul de clar din care sa reiese ca acel jucator foloseste coade, oprim demoul prin comanda "stop".



Demoul odata oprit va fii salvat in calculator.

Pasul 4: Demoul inregistrat de voi va avea extensia ".dem" si se va salva in directorul "cstrike" al folderului cu jocul Counter-Strike 1.6


Acum tot ceea ce va ramane de facut este sa uploadati demoul pe un site de hostare gratuit si sa il postati pe forum.


Cum postam un demo pe forum ?

Demoul vine postat in aceasta sectiune a forumului, si anume "Codatii Serverului Fun". Utilizatorii forumului cat si adminii for face cate un topic nou pentru fiecare codat. Subiectul topicului va cuprinde numele codatului pentru a usura munca adminilor care trebuie sa ii dea afara pe viitor daca au IP dinamic.

In topic atat jucatorii cat si adminii trebuie sa treaca numele persoanei, IP-ul acesteia si demoul. Demoul poate fii video precum v-am aratat mai sus, poze cu jucatorul sau poze din consola.
!! Lyo !!
!! Lyo !!
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 235
Data de inscriere : 09/04/2009
Localizare : galati

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum